Dr Tick-Tack Czech  - Mini leaflet

_                                                                         
Aplikace Dr Tick-Tack byla vytvořena jako pomocník lékaře, který ošetřuje pacienta mluvícího cizím jazykem. Dále byla rozšířena tak, aby umožnila pacientům efektivní a podrobnou komunikaci s lékaři a zdravotníky, kteří neovládají jejich mateřštinu. Obsah aplikace je vytvořen ve 30 jazycích včetně čínštiny, japonštiny, arabštiny, arménštiny a uzbečtiny.


Každý, kdo žije v zahraničí, je v zahraničí na dovolené, onemocní, má zdravotní obtíže nebo je účastníkem nehody, může jednoduše popsat svůj problém v rodném jazyce a tento text se automaticky zobrazí v kterémkoli ze třiceti jazyků.


Pacient si taktéž může vytvořit svou vlastní kompletní medicínskou historii ve svém rodném jazyce, a ta se automaticky zobrazí v dalším z vybraných třiceti světových jazyků. Toto uspoří lékaři spoustu dalších otázek, významně zredukuje potřebný čas a umožní správné porozumění.

Nečekejte, až se vám stane nehoda nebo až se budete cítit zle – vytvořte si jednoduše svou medicínskou historii ještě před odjezdem.


Aplikace obsahuje sdělení, která si pacient a lékař potřebují předat: popis problému, dotazy, odpovědi na ně a nabídku pomoci. Obsahuje stovky vět a rozsáhlý slovníček týkající se nemocí, částí těla, medicínských termínů jakož i užitečné fráze pro vytvoření vaší medicínské historie.


Bude k dispozici pravidelná aktualizace tak, aby tato aplikace byla užitečná nejen zdravotníkům při rozvoji jazykových dovedností a efektivitě ošetření pacientů, ale aby zároveň přispěla cestovatelům k většímu komfortu. 

 
Uživatel si zvolí svůj rodný jazyk a požadovaný cílový jazyk. Pak na svém chytrém telefonu či tabletu napíše klíčové slovo, které potřebuje, např. srdce, hruď, žaludek, kotník, vymknutý, trápení, svědění apod. Aplikace zobrazí všechny věty, které hledaný výraz obsahují. Uživatel pak jen poklepnutím vybere požadovanou větu. Ta se následně zobrazí samostatně i s překladem v cílovém jazyce. Můžete si též tvořit vlastní sdělení tak, že poskládáte jednotlivé fráze do vět.


Můžete zobrazit jednu větu a ukázat ji lékaři / pacientovi, aby si ji mohl přečíst. Nebo můžete vytvářet delší text, který lze poklepem vložit do e-mailu.